Deutschland online bookmaker http://artbetting.de/bet365/ 100% Bonus.

Download Template Joomla 3.0 free theme.

Opis Koncertów Edukacyjnych 2018 - 2019

 

1. Baśnie tysiąca i jednej nocy / Tańce orientalne dalekiego wschodu.

Jednym z bogactw dalekiego wschodu jest kultura oraz tradycja muzyki oraz tańca. Bollywood, to jedna z form, która przedstawia właśnie bogactwo muzyczne, instrumentalne, ale przede wszystkim bogactwo pięknych strojów tancerek oraz tancerzy. Baśnie tysiąca jednej nocy, to jedna z historii dalekiego wschodu, wypełniona orientalną muzyką, piękną scenografią, bogactwem strojów. Pragniemy poprzez koncert, przenieść Naszych słuchaczy w tajemniczy świat, gdzie oryginalność oraz niecodzienność, tworzą piękny muzyczny orientalny świat. 

2. Nasza mała ojczyzna - 100 lat niepodległej / 100 lat niepodległej.

W tym szczególnym miesiąc, który jest ukoronowaniem całorocznych obchodów 100 lat odzyskania niepodległości, my również pragniemy poprzez muzykę oraz słowo wiążące, zaprosić Naszych słuchaczy na koncert muzyki Polskiej. Aktor, muzycy instrumentaliści oraz śpiewak operowy, przybliżą dzieciom i młodzieży historię ostatnich 100 lat, dzięki którym dzisiaj jesteśmy państwem niepodległym i niezależnym. Na koncercie zostaną wykonane utwory instrumentalne oraz wokalno - instrumentalne Polskich kompozytorów XX i XXI wieku. Dla najmłodszych widzów to historia małego POLUSIA, który w przyjazny sposób przedstawi dzieciom historię ich pradziadków, dziadków oraz ojców.

3. Dziki zachód - muzyka Country / Muzyka Country.

Dziki zachód, Kowboje, prerie, to nieodłączny element westernów i muzyki Country. A takie instrumenty jak Gitara, Banjo, Harmonijka Ustna czy Hounky, to część tworząca dziki zachód. Koncert przepełniony właśnie muzyką Country, muzyką wokalną oraz instrumentalną. Artyści w strojach Kowbojskich, wykonają hity muzyki Country, przy której wraz z dziećmi i młodzieżą będziemy bawić się w rytmach: "Rio Bravo", "Bonanza", "Lucky Luke", "Winnetou", "Jak zdobyto dziki zachód", itp.

4. W rytmach karnawału.

Jak co roku, koncerty karnawałowe to koncerty muzyki rozrywkowej oraz tanecznej. Tym razem w Nowy Rok wprowadzą Nas goście z Ameryki Południowej, którzy właśnie poprzez muzykę oraz taniec (latynoamerykański), a także instrumenty, porwą Naszych słuchaczy w rytmach Samby, Salsy, tańców latynoamerykańskich. Oczywiście zabawa nie może odbyć się bez słuchaczy i wszystkich gości przybyłych na koncert. A co to karnawał i jak obchodzony jest z tradycjami w różnych zakątkach świata, opowiedzą o tym Nasi goście.

5. Poznajemy kraje - Gruzja.

Gośćmi koncertu będą artyści z Gruzji. Poprzez muzykę oraz taniec, będziemy chcieli przybliżyć Naszym słuchaczom, kulturę, tradycję, instrumenty oraz taniec gruziński. Dla najmłodszych przygotowaliśmy naukę podstawowych kroków i układów tańców gruzińskich. Nasi goście opowiedzą Nam również o kulinariach, a także zareklamują swój kraj pod względem turystycznym, byśmy w przyszłości chętnie odwiedzali Gruzję.

6. Dziadek do orzechów / Kameralna muzyka Europy.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy aktorsko - muzyczne przedstawienie oparte na jednym z największych baletów Piotra Czajkowskiego "Dziadek do orzechów". Instrumenty klawiszowe, smyczkowe, dęte, aktor oraz cała scenografia, przybliży Nam świat bohaterki przedstawienia - Klary, która wraz ze swoim bożonarodzeniowym prezentem - Dziadkiem do orzechów - we śnie musi zmierzyć się z wieloma niespotykanymi przygodami. Naszą młodzież pragniemy zabrać do świata muzyki kameralnej takich kompozytorów jak: Schumann, Czajkowski, Debussy, Wieniawski, Brahms itp. Opowiedzieć jaką rolę pełniła muzyka kameralna w XVII, XVIII, XIX wieku a jaka rolę pełni dziś. Na jakie potrzeby tworzono niewielkie zespoły, jakie instrumenty dominowały, i na jakich uroczystościach wynajmowano muzyków zespołów kameralnych. Historia muzyki kameralnej to także prezentacja instrumentów, a także technika i sposoby wydobywania dźwięków. 

7. W rytmach gorącej Afryki / Afrykańskie instrumenty perkusyjne.

Wielu muzyków Państw afrykańskich, którzy odwiedzili Nas już na koncertach, opowiadało iż w przeciwieństwie do Europy, gdzie można kupić praktycznie każdy instrument muzyczny, muzycy Państw z Afryki prawie wszystkie instrumenty muszą robić własnoręcznie. Zaprosiliśmy artystów z czarnego kontynentu, aby zaprezentowali Nam instrumenty perkusyjne właśnie zrobione przez nich samych. Poznamy takie instrumenty jak: Balafon, Dun Dun, Udu, Djembe, Kalimba. Oczywiście oprócz prezentacji muzycznej w utworach, będziemy mogli dowiedzieć się z jakich materiałów zostały wykonane poszczególne instrumenty, jak długo trwa proces produkcji takich instrumentów, jaka jest ich historia. Na koniec koncertu stworzymy razem ze słuchaczami jedną wielką orkiestrę bębniarską, aby poczuć rytmy gorącej Afryki.

8. Muzykoludki - świat elementów muzyki / Muzyka z ekranu.

Każdy z Nas chodź raz w życiu zagrał na jakimś instrumencie, zaśpiewał piosenkę był na koncercie. Jednak te wszystkie gatunki muzyczne mają swoją budowę i z czegoś się składają. Każda muzyka jest inna dzięki zmianie tempa, artykulacji, dynamiki. Przedstawimy Naszym najmłodszym słuchaczom jakie są podstawowe elementy muzyki, dzięki którym możemy słuchać, ale przede wszystkim tworzyć małe jak i wielkie dzieła muzyczne. Nasi artyści dzięki instrumentom muzycznym takim jak skrzypce, wiolonczela, trąbka, wykonają bardzo zróżnicowane miniatury muzyczne, pod względem tempa, różnic dynamicznych, agogicznych. Będzie to pierwsza lekcja podstaw muzyki. Dla młodzieży przedstawimy historię muzyki z ekranu. Bo czym byłby film lub bajka bez muzyki. Jaką rolę odgrywa muzyka na ekranie. Często oglądając film, nie zwracamy uwagi na tło muzyczne, ale czy horror bez muzyki byłby horrorem, czy łzy popłynęły by nam na melodramacie bez muzyki. Historia, oraz największe działa muzyki filmowej zabrzmią na koncercie.

9. Elektryczne i klasyczne, i gitary akustyczne / Świat gitar.

Jeden z najbardziej uwielbianych instrumentów na świecie. Według statystyk właśnie na tym instrumencie gra najwięcej ludzi na świecie. Dla dzieci i młodzieży zostaną zaprezentowane gitary w pięciu odmianach (akustyczna, elektryczna, basowa, akustyczno - elektryczna oraz gitara dwugryfowa). Nasi artyści poprzez utwory muzyczne, zaprezentują poszczególne instrumenty, opiszą ich budowę oraz sposoby wydobywania dźwięków. Od utworów przedszkolnych po muzykę rozrywkową, dzieci i młodzież zachęcimy do czynnej nauki gry na tym instrumencie. Instrumencie który ma nieskończone możliwości. Gitarę usłyszymy solo oraz w duecie.

Jesteś tutaj: Start Koncerty Edukacyjne Opis Koncertów Edukacyjnych