Deutschland online bookmaker http://artbetting.de/bet365/ 100% Bonus.

Download Template Joomla 3.0 free theme.

Ktoś Pana uwielbia...............Panie Chopin.

 

       W roku 2010 Lubuskie Centrum Edukacji Artystycznej i    Koncertowej wraz z Teatrem "Trójkąt", przystąpiło do realizacji spektaklu teatralno - muzycznego, z okazji obchodów 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Spektakl to piękno płynącej na żywo muzyki, którą Chopin zamknął w dźwiękach fortepianu, ukazując bogactwo muzycznej fantazji, wielkich wzruszeń i dramatów.

      To także muzyczna opowieść o jednym z najsłynniejszych romansów XIX wieku, pomiędzy Fryderykiem Chopinem a George Sand, opisująca wspólne lata i losy tej słynnej pary na tle realiów epoki i znakomitości życia artystycznego wielkiego muzyka.

       Spektakl od klasycznego monodramu różni się obecnością w nim dużej liczby wykonywanych na żywo utworów Fryderyka Chopina, pochodzących z różnych okresów Jego twórczości. Muzyka stanowi więc w nim nie tylko tło dla gry aktorskiej, ale istotny dla niej emocjonalny kontrapunkt. Można powiedzieć, iż George Sand jest w tym spektaklu reprezentowana przez swoja domenę - słowo i fizyczna obecność postaci scenicznej, zaś Fryderyk Chopin poprzez muzykę.

       Utwory Fryderyka Chopina usłyszymy w wykonaniu pianisty, Pana Sebastiana Cieślińskiego - absolwenta Akademii Muzycznej w Gdańsku, natomiast w postać George Sand, wcieliła się aktorka Pani Beata Beling, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

       Spektakl skierowany jest do wszystkich chcących skosztować romantycznej dawki muzyki , oraz poznać dla niektórych spektakularne ale obfitujące prawdziwą miłością życie dwóch artystów, których połączyła dojrzałość artystyczna.

Ktoś Pana uwielbia Panie Chopin  

  

  

  

  

Film

Ktoś Pana uwielbia Panie Chopin

  

  

  

 

Jesteś tutaj: Start Kultura dla dorosłych Ktoś Pana uwielbia Panie Chopin