PL | EN | DE | RU | ES

Organizacja koncertów

Przygotowując każdy koncert, zawsze stawiamy sobie za cel aby trafnie dobrać repertuar dla Naszych słuchaczy. Współpracując od wielu lat z artystami z Polski, Europy oraz świata, jesteśmy gotowi przygotować koncert według Państwa uznania. Czy jesteście zakochani w muzyce klasycznej, Flamenco, Latino, Jazz, muzyka operowa, operetkowa a może muzyka celtycka, dla Nas nie ma problemu. Od Państwa tylko zależy co chcecie usłyszeć na swoim koncercie w zależności od okoliczności. Może ma być to koncert z okazji Dni Miasta, Walentynkowy, Karnawałowy, Jubileuszowy, a może prezent dla bliskiej Nam osoby. Możliwości jest tak wiele ile tylko Państwa pomysłów. A my jesteśmy po to, aby te pomysły muzycznie dla Państwa spełnić.

Każdy z Państwa pomysłów przygotujemy od A do Z, dbając z Naszej strony o pełen profesjonalizm pod względem doboru artystów oraz repertuaru. Ale także, co jest kluczowe w koncercie poprowadzenia go, aby zaproszeni goście czuli się swobodnie, aby włączyli się i byli czynnymi uczestnikami Naszego wspólnego przedsięwzięcia.

Poniżej przedstawiamy Państwu artystów z różnych krajów, którzy współpracują z Nami od wielu lat i mogą uświetnić Wasze koncerty.

Czekamy na Państwa wyzwanie.

Alberto Suazo - muzyka latino

Alberto Suazo, rodowity meksykanin, który zachwyca perfekcyjną grą na gitarze, pięknym śpiewem i egzotycznym urokiem osobistym.

rzut

Katerina Trachuk - Ukraina

rzut

Roman Trachuk - Ukraina

rzut

Amadou Fola - Senegal

Amadou Fola – utalentowany multiinstrumentalista – gra na instrumentach takich, jak: djembe, sabar, tama, balafon, gitara, ngoni. Jest również kompozytorem, tancerzem, wokalistą i wielkim pasjonatem swej rodzimej kultury muzycznej. Urodził się w Dakarze w Senegalu, w rodzinie o muzycznych tradycjach. Jego nauczycielem gry na bębnach był jego kuzyn – Ibou Seydi. Amadou choć jest Artystą młodego pokolenia może pochwalić się bogatym dorobkiem: współpracował z wieloma zespołami muzyki tradycyjnej i współczesnej, m.in. Lest Ballets Africains Fambondy, Ballet Africa Djembe de Gorée, Djembe Rythme, Groupe Kiss legendarnego już djembefola Kissimy Diabaté, Safari, Planet Gorée i in. Brał udział w koncertach obok takich Artystów, jak: Angelique Kidjo, Youssou N’Dour, Omar Pene, Daara J., Carlou D., Vivianne, Uzda. Amadou Fola brał udział w różnych festiwalach, m. in. w Dubaju, w Maroko, Republice Czeskiej i w Polsce. Wziął również udział w projekcie z polską multiinstrumentalistką – Marią Pomianowską – w ramach którego została nagrana płyta “Polska – Senegal. Muzyka z 2 kontynentów”. Amadou dużo koncertuje, a swoją wiedzą o kulturze Afryki Zachodniej chętnie dzieli się także na warsztatach perkusyjnych i tanecznych.

rzut

Anna Gintrowska - Polska - taniec

rzut

Dumitru Harea - Mołdawia

Urodził się 6.11.1970 r. w Isacova w Mołdawii w rodzinie z wieloletnimi tradycjami muzycznymi. W 1996 roku ukończył Akademię Muzyczną w Kriszyniowie, mgr w klasie fletni Pana u wybitnego prof. Iona Negura. W czasie studiów i po ich ukończeniu pracował jako nauczyciel w szkole muzycznej. Grał jednocześnie w Państwowej Orkiestrze Muzyki Ludowej. Artysta gra również na takich instrumentach jak: okaryna, caval – nisko brzmiący duży flet, tilinca – końcówka i piszczałka pasterska. Z powodzeniem koncertuje w Polsce i za granicą.

rzut

Noel Sanchez - Cuba

rzut

Edilson Sanchez - Kolumbia

Sanchez zadomowił się w naszym kraju, a przybył do nas wraz z gitarą basową z dalekiej Kolumbii. Nietrudno się domyślić, że muzyka z kraju jego dzieciństwa jest mu nadal bliska, a jej powabami zaraził naszych muzyków. Sanchez sprawia wrażenie bardzo sprawnego basisty, a jego popisy solowe są zawsze na poziomie, choć z wibracji strun jego akompaniamentu bardziej emanuje konwencja funky niż latynoska. Kolumbijczyk to multiinstrumentalista, który specjalizuje się w muzyce latynoamerykańskiej i jazzie. Urodził się i wychował w Bogocie, pracował w Dżakarcie, ale przeprowadził się do Bytomia, gdzie założył rodzinę. W bytomianach ceni punktualność, wyczucie rytmu i otwartość.

rzut

Patryk Pawluczuk - Polska - muzyka szkocka

Patryk Pawluczuk jest jedynym studentem w Polsce, który uczy się gry na dudach szkockich. Studiuje na pierwszym roku Wydziału Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, pochodzi z Nowego Korczyna w powiecie buskim. Ważnym momentem w życiu Patryka było spotkanie z doktorem Lindsayem Davidsonem, jedynym muzykiem na świecie, który ma tytuł uniwersytecki w zakresie gry na dudach. Skończył uniwersytet w Edynburgu, ale zakochał się w polskiej harfistce i mieszka w Krakowie. Dla mnie Dudy to coś więcej niż hobby dlatego postanowiłem … studiować grę na dudach. – Wybrałem Uniwersytet Jana Kochanowskiego, gdyż to był jedyny uniwersytet, który umożliwił mi kontynuowanie gry na dudach szkockich – mówi.

rzut

Borja Soto - Hiszpania - muzyka Flamenco

Borja Soto pochodzi z Sevilli z rodziny o tradycjach flamenco. Do Polski Borja trafił przez przypadek. Poznał polskiego gitarzystę w Sevilli i tak trafił do Wrocławia w 2013 r. Śpiewał i grał w wielu zespołach, bo „flamencosi” łączą siły jak jazzmani w różnych formacjach. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny cyklu koncertowego Wieczory Flamenco, którego pierwsza edycja miała miejsce we Wrocławiu w 2018 r. Założyciel zespołu Los Duendes . W Polsce występował nie tylko z Los Duendas, ale także gościnnie w innych różnych formacjach, m.in. podczas takich wydarzeń jak: Niedokończony dom (pieśni europejskie w ramach cyklu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław), Jazz w Pałacach (w Zamku Moszna), na Duende Festival w Poznaniu, a także na Polskiej Platformie Tańca, Folk Inspirations w Łodzi, na Ethno Jazz Festival we Wrocławia, Europejskiej Stolica Kultury, na Święcie Muzyki w Bukowcu i Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Zielonej Górze, czy na BRAVE Together. W 2020 roku dostał stypendium ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

rzut

Vanessa & Zorba - muzyka romska

Vanessa & Sorba to grupa zawodowych muzyków prezentująca międzynarodowy  folklor cygański,
składający się ze starych pieśni, romansów, czardaszy i tańca.
Na przestrzeni kilkunastu lat grupa współpracowała z wieloma znanymi zespołami na zachodzie m.in.
z Niemiec, Francji, Holandii oraz zespołami w Polsce.
W 1987 roku grupa nagrała wspólną płytę z najlepszym zespołem  niemieckich Cyganów
“Titi Winterstein Quinnet”, a w 1997 roku zdobyła  
pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu
w Ciechocinku.  

rzut

Inna Kamarian - Uzbekistan

Inna Kamarian urodziła się w stolicy Uzbekistanu, w Taszkencie. W 2004 r. ukończyła, uzyskując stopień magistra, Państwowe Konserwatorium Muzyczne im. M. Aszrafi w Taszkencie, gdzie studiowała na fakultecie śpiewu solowego w klasie docent N. H. Kabulowej. Dysponuje sopranem liryczno-koloraturowym. Obecnie pracuje w Stacjonarnej Państwowej Specjalnej Szkole Artystycznej oraz jest dyrygentem chóru młodzieżowego działającego przy rzymskokatolickiej parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Taszkiencie. Od wielu lat współpracuje z Centrum Kultury Polskiej w Uzbekistanie. Brała udział w koncertach poświęconych ważnym wydarzeniom kulturalnym i religijnym oraz w koncertach ku czci Anny German w Urgenczu, Taszkencie i Warszawie. Ponadto uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Ilhom – XX”, w koncercie poświęconym pamięci gen. Andersa 6 czerwca 2012 r. oraz w Noworocznym Koncercie Kolędowym w Intercentrum w ramach „Świetlicy Polskiej” 6 stycznia 2013 r. Jest laureatem Republikańskiego konkursu wokalistów. Dawała koncerty w świątyniach i na estradach Polski, Niemiec i Rosji.

rzut

Pokazy taneczne (tańce latynoamerykańskie, standardowe)

Kornelia Kopaczyńska i Vadym Negrebetskyi to para taneczna, która współpracuje ze sobą od maja 2021r. Od tego czasu zdążyli zatańczyć już wiele turniejów w Polsce, Ukrainie, Holandii i Anglii. W listopadzie uplasowali się na 11 miejscu w Mistrzostwach Świata oraz na 4 miejscu w Mistrzostwach Polski. Kornelia i Vadym, są w ścisłej czołówce poziomu tańca standardowego w Polsce i na Świecie.
Kornelia to tancerka, która pochodzi z Zielonej Góry. Taniec ma we krwi, bo taniec w jej rodzinie istnieje od pokoleń. Od lat jest regularnie w Finałach Mistrzostw Polski w tańcach standardowych. Tańcząc i rozwijając się studiowała i skończyła Uniwersytet Zielonogórski na kierunku Psychologii. Jest również trenerką w Szkole Tańca Gracja, a jej wychowankowie stają na najwyższych stopniach podium na Ogólnopolskich Turniejach Tańca.
Vadym zajmuje się tańcem od 4 roku życia. Jego życie kręci się wokół tańca od zawsze i od najmłodszych lat święci sukcesy w tej dziedzinie. Studiował na Uniwersytecie Ekonomicznym w Kijowie na kierunku Zarządzanie. Zaraz po studiach przez 6 lat trenował w Anglii i uczył się od najlepszych trenerów na świecie. To umożliwiło mu rozwój na najwyższym poziomie i dzięki temu wszedł w światową czołówkę tancerzy.
Kornelia i Vadym są pasjonatami tańca, ale przede wszystkim taniec to ich życie i profesjonalnie traktują wszystkie turnieje i pokazy w których biorą udział.

rzut